sobota, 15 września 2012

How to forge a blade - piękny nóż bowie.

Mój kolega i mentor - Tom Oldsmith zrobił przepiękny kuty nóż, custom o profilu bowie i pokazał na swoim kanale You Tube film prezentujący tą pracę. Każdego, kto lubi podziwiać piękno i kunszt zapraszam do obejrzenia tego filmu.
http://www.youtube.com/watch?v=h12PeDJGTW4&feature=share

2 komentarze:

 1. Troche sprostuje, jesli mozna, knifemaking to metoda- szkola wyrobu noza poprzez szlifowanie kawalka blachy. To co ja pokazalem to typowy bladesmithing, wykucie ostrza z kesa metalu, bez uzywania szlifierwk mechanicznych, tylko pilniczek i papier scierny, po hartowaniu doszlifowanie i polerowanie. Tez recznie. I dlatego im dokladniejsza jest odkowka , tym mniej machania pilnikiem. Tak sobie sprawdzalem czy reka mi nie zardzewiala przed kuciem zawiasow.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za sprostowanie, Tom. Nawet nie wiedziałem o tym rozróżnieniu. Czyli ja zawsze uprawiałem knifemaking i z braku możliwości kucia na gorąco tylko marzyłem o tym, żeby móc robić bladesmithing.
   Trzymam Cię za słowo, żebyś koniecznie pokazał gotowy nóż. Znam wielu ludzi, którzy chętnie obejrzą efekt końcowy. Ja również.

   Usuń